קופונים ופדיקור דגים

בחודשים האחרונים העיתונות והבלוגוספירה לא מפסיקות לדון בנושא אתרי הקופונים. נראה שלכולם ברור שזהו העתיד של עולם הפרסום ולשם האינטרנט הולך. ההסכמה מקיר לקיר הובילה בתקופה האחרונה להקמת מספר רב (אני הצלחתי לספור שישה, אבל אני בטוח שיש עוד) של אתרי קופונים ישראלים אשר רובם מציעים בדיוק את אותם המבצעים באותם העסקים. ידיעות אחרונות, דפי זהב וענקים נוספים מכל העולם, גם הם נכנסו לעולם הזה. ***ספויילר: רובם יעלמו בעתיד הלא רחוק***

השאלה שאני שואל את עצמי בימים האחרונים היא במה שונים הקופונים מפרסומות אחרות? התשובה היחידה שאני מצליח לחשוב עליה היא שמדובר, בדרך כלל, במבצעים באמת שווים, ולא בתרגילים (שוב, בדרך כלל).

הבעיה היא שהאתרים האלו מצליחים ליצור אצלנו אשליה שלא מדובר בפרסומת  – אלא במשהו אחר. כך הם מצליחים להגיע לתיבות הדואר שלנו, בכל יום, ומציעים לנו מבצעים על מוצרים ושירותים אשר בדרך כלל בכלל לא מעניינים אותנו. אני לא יכול לספור את כמות הפעמים שראיתי באתרים האלו מבצעים לפדיקור דגים, שבאמת לא מעניין אותי.
ההיענות הגבוהה לאתרים האלו מראה שאנחנו מרשים להם, למעשה, לשנות את הרגלי הצריכה שלנו, ולא בהכרח לטובה.

האם זה העתיד? האם השיטה הזאת אפקטיבית למפרסמים יותר משיטות אחרות? אני בכלל לא בטוח. לדעתי מדובר ב-Hype זמני שירגע כאשר השוק יבין שמדובר בסופו של דבר בפרסומות למוצרים שלא מעניינים אותם, בדיוק כמו במקרה של אתרי המכרזים שהיו הדבר החם ביותר לפני כמה שנים.

היתרון בפלטפורמה הזאת בינתיים, עבור מפרסמים, היא בכך שזאת קרקע לא חרושה שהענקים עדיין לא נכנסו אליה (לפחות בארץ). לחומוסייה קטנה קל יחסית להשיג תשומת לב אדירה כאשר רשימות הדיוור הן עצומות וכמות המפרסמים עדיין מזערית. לי יש תחושה שזה לא ישאר כך הרבה זמן, בטח שלא בתוצרה הנוכחית.

ולסיום הקופון הראשון בהיסטוריה:

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.