אפליקציות אנדרואיד מומלצות לשנת 2015

ריכזתי עבורכם מספר אפליקציות אנדרואיד שאני ממליץ עליהן בחום, בעקבות מספר בקשות שהגיעו אלי להמלצות בנושא.

PushBullet – מדובר באחת האפליקציות השימושיות ביותר עבורי. אם אתם עובדים המון עם המחשב והאנדרואיד שלכם, בוודאי אתם נתקלים לא מעט במצבים בהם אתם רוצים להעביר תוכן ביניהם, בין אם מדובר בלינק, מספר טלפון, תמונה וכו'. Pushbullet מאפשרת להעביר בקלות מפתיעה כמעט כל תוכן בין דפדפן Chrome למכשיר שלהם או הפוך, בין המכשיר לדפדפן ה-Chrome במחשב.

Chrome Remote Desktop – אפליקציה מצויינת של Google שמאפשרת להתחבר מרחוק למחשב שלכם ולעבוד עליו.

Fit – אפליקציה חדשה של Google שמאפשרת לבצע מדידת צעדים ואת זמן הפעילות הגופנית שביצעתם באותו היום. מבחינת הפונקציונאליות היא מזכירה את צמידי הניטור החכמים, אך כרגע חסרות לה מספר פונקציות כמו מדידת קלוריות וזיהוי עוד סוגי פעילות גופנית (כרגע האפליקציה מזהה הליכה, ריצה ונסיעה על אופניים).

Chromecast – מדובר בהתקן קטן העולה 35$ ומתחבר לכניסת ה-HDMI של הטלוויזיה לכם. לאחר חיבורו תוכלו להזרים לטלוויזיה תמונות, סרטוני Youtube, אתרי אינטרנט ועוד. האפליקציה ל-Android מאפשרת להזרים ל-ChromeCast תוכן ישירות ממכשיר האנדרואיד (מוזיקה, סרטוני Youtube ועוד).

Google Authenticate – גורמים רבים מנסים להתחבר לחשבונות המקוונים שלנו, בין אם מדובר ב-Gmail, Facebook, Dropbox ועוד. חלקינו מרגישים לעיתים שאין לנו מה להסתיר, ואנחנו לא מעניינים אף אחד, אך בדרך כלל מדובר בתחושה שגויה. לדוגמה, לעיתים משתמשים בחשבונות שנפרצו על מנת לבצע הונאות ולשכנע קרובים שלכם כי אתם במצוקה וזקוקים באופן דחוף לכסף. בנוסף, לרובנו, גם אם איננו מודעים לכך, יש מידע בעל ערך רב בחשבונות השונים שלנו. על מנת להפחית את הסכנה מפריצה לחשבון והשתלטות עליו מומלץ להשתמש בתהליך המכונה Two step authentication (אימות דו שלבי). כך כאשר אנו מתחברים לשירות בפעם הראשונה דרך מחשב או מכשיר טלפון אשר לא התחברנו דרכו קודם לכן, נדרש להכניס קוד נוסף אשר יופיע לנו באפליקציית Google Authenticate. הקוד שהאפליקציה מספקת הוא זמני ומשתנה כל 60 שניות, ובכך מבטיח רמת אבטחה גבוהה.

Google Keep – אפליקציה לניהול "פתקים" ותזכורות מבית Google. הממשק מאוד נוח ואינטואיטיבי. בנוסף, ישנה אפשרות לשתף משימות עם משתמשים נוספים.

CamCard – אפליקציה לסריקת כרטיסי ביקור. לאחר כנסים או פגישות עם ספקים/לקוחות מצטברים לעיתים כרטיסי ביקור רבים שעם הזמן יכולים להגיע לכמויות רבות שאינן ברות ארגון. CamCard סורקת את הכרטיסים ומחלצת מהם בצורה אוטומטית את פרטי הקשר באמצעות מנגנון OCR.

Tasker – אפליקציה המאפשרת לבצע אוטומטיזציה של פונקציות רבות במכשיר. לדוגמה, אם בכל יום אתם מעבירים את הטלפון למצב שקט כאשר אתם מגיעים לעבודה, פותחים את ה-Wifi כאשר אתם מגיעים הביתה או מעבירים את הטלפון למצב טיסה בלילה, פותחים GPS בכל פעם שאתם מפעילים את Waze וכו', בוודאי תשמחו לשמוע ש-Tasker יכולה לחסוך מכם את הפעולות הידניות הרבות הללו. האפליקציה מאפשרת להגדיר חוקים ובהתאם להם המכשיר יבצע פעולות שונות, לדוגמה, הפעלת ה-GPS בכל פעם שאפליקציה כלשהי נפתחת.

Google Now – מדובר ב-Launcher מבית Google העוקב אחר יומן הפגישות שלכם, מיקומכם, דיווחי תנועה, מזג אוויר, אירועים בסביבתכם ועוד ומציג לכם את המידע הרלוונטי. בנוסף, ניתן לבצע פעולות שונות באמצעות פקודות קוליות בדומה ל-Siri של Apple. אחת מהאופציות השימושיות ביותר עבורי היא קבלת התראה כאשר אני צריך לצאת לדרך לקראת הפגישה הבאה שלי. Google Now רואה את זמן האירוע, מיקומו, מיקומי באותו הרגע, דרך התחבורה המועדפת עלי והעומסים בכביש ומחשב עבורי את זמן היציאה המתאים (שאומנם לא תמיד מדוייק ב-100%, אך מהווה תזכורת נוספת במקרה ששכחתי שעלי לצאת).

אהבתם את הפוסט? שתפו אותו בפייסבוק או שלחו אותו לחברים או קרובי משפחה שמשתמשים באנדרואיד.
הבלוג הוא בלוג עצמאי ואשמח לכל עזרה בהפצת הבשורה 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *