חשבון פייסבוק של חבר מפיץ פרסומות? כך תעזרו לו ולכם לתקן זאת

בשבועות האחרונים שוב החלו לצוץ מספר רב של אפליקציות ספאם ישראליות בפייסבוק. המטרה של האפליקציות האלו היא לפרסם פרסומות בתור פוסטים של המשתמש הקורבן וכך לקבל חשיפה איכותית בפייסבוק בעלות נמוכה מאוד.
לפעמים לא מדובר בפרסומת בלבד אלא בהפצה של עמודים הגונבים את פרטי המשתמשים (פישינג) או בעמודים שמעודדים את המשתמשים להתקין אפליקציה שהיא בעצמה מפיצה פרסומות.
בניגוד לאפליקציות על המכשיר הסלולארי, רוב משתמשי פייסבוק לא מודעים לתהליך של זיהוי אפליקציה שפרסמה פוסט בשמם ולא מודעים לתהליך הסרת האפליקציה.
מכיוון שלי באופן אישי זה מציק לראות כל כך הרבה פרסומות בפייסבוק ומכיוון ופייסבוק לצערי לא עושים מספיק בשביל למנוע את זה, החלטתי לפרסם על כך פוסט בתקווה שיעזור לצמצם את התופעה. אם אתם מתקלים במישהו שחשבון הפייסבוק שלו מפיץ פרסומות, בבקשה שתפו אותו בפוסט הזה ובקשו ממנו לעקוב אחרי התהליך להסרת האפליקציה ששולחת פרסומות.

ראשית, יש לזהות פוסטים שפורסמו בשם המשתמש ללא ידיעתו. לעיתים הפוסטים מוסתרים מהמשתמש עצמו ולכן הדרך הכי טובה היא להסתייע בחברים שיודיעו לכם שהחשבון שלכם נפגע. הפרסומות נראות כך:

facebookspam2facebookspam

 

אלו כמובן רק שתי דוגמאות.

שימו לב למלבן השחור המודגש באמצעותו סימנתי את שם האפליקציה שמפיצה את הספאם בדוגמה הראשונה מדובר ב- SlideKick – InfinIte ובדוגמה השניה מדובר ב-Track2 . פרסומים אחרים מופצים באמצעות האפליקציה Slide Master – Classic או  Gdolimm 🙂 .

על מנת להסיר את האפליקציות האלו ולהפסיק את הפצת הפרסומות צריכים להיכנס לרשימת האפליקציות המאושרות בחשבון שלכם באמצעות כניסה ללינק הבא: https://www.facebook.com/settings?tab=applications

בעמוד הזה תוכלו לראות את כל האפליקציות שלהן יש גישה לחשבון שלכם. ראשית חפשו את שם האפליקציה שהפיצה את הפרסומות מחשבונכם ומחקו אותה. לאחר מכן נקו את החשבון מכל אפליקציה נוספת שאין לכם בה צורך יותר או שאתם לא יודעים מאיפה היא הגיעה.

לאחר התהליך הקצר הזה פרסום הפרסומות אמור להיפסק. אם בכל זאת פרסומות ממשיכות להישלח, או שאתם לא מוצאים את שם האפליקציה שמפיצה אותן, תגיבו לפוסט הזה ואשתדל לעזור לכם.

3 תגובות בנושא “חשבון פייסבוק של חבר מפיץ פרסומות? כך תעזרו לו ולכם לתקן זאת”

    1. משתמשים שבאמת אישרו באופן מודע לאפליקציות האלו להפיץ ספאם מהחשבון שלהם כמובן שלא צריכים להסיר את האפליקציות.
      ההסבר מופנה לאלו שהפכו לקורבנות של תעשייה עלובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *